2. - 11. listopad 2007

Trasa Praha - Sofie autobusem bulharské společnosti společnosti. Trachu zakouřený autobus, ale cesta "tam" bez problémů. Dokonce jsme přijeli o několik hodin dřív, než jsme předpokládali.

Centrum Sofie jsme si prohlédli za několik hodin, a protože jsme byli natěšení na přírodu, rozhodli jsme se, že ještě ten samý den odjedeme do Kopryštice - výchozího bodu do kopců. O ubytování zde není nouze, o cenu SMLOUVEJTE. Taky není problém vyjít za vesnici a rozbalit stan.

Střední planina je nádherná krajina s pastvinami. Měli jsme štěstí na počasí a na výhledy na Starou planinu. Jen jako totální amatéři jsme vyrazili do hor s nedostatkem jídla... Mysleli jsme, že když máme mapu a buzolu, nemůžem zabloudit... Nakonec jsme neplánovaně přešli celou Střední planinu a k plánované občerstvovací vesnici jsme vůbec nedošli... Naštěstí Bulharsko je plné ochotných lidí, kteří vám relativně srozumitelně (i když nemluví anglicky) bysvětlí, co máte dělat a kam jít.

Na přesné odjezdy autobusů spoleh není, ale na lidi ano. Například autobus odjíždějící z jiné zastávky zahlédne, že se snažíte přečíst, kam jede. Zastaví (mimo zastávku uvedenou v jízdním řádu) a vezme vás, pokud jede alespoň stejným směrem, kam chcete vy. Zastaví vám opět mimo zastávku a poprosí místního člověka, aby mávl na autobus, který vy pořebujete, a který kvůli vám zastaví opět mimo pravidelnou zastávku... U nás nevídané...

Jediný škraloupek na celém Bulharsku byla cesta zpět do Prahy. Bulhaři pašují, co se dá, a Srbové to moc dobře vědí. Proto počítejte se zdržením na hranicích.

Volver a Albumes de BarboraOndra
¡Conviertete en un fan! Sigue a un BarboraOndra y recibe un correo electrónico cada ves que un BarboraOndra carge imagenes nuevas.